Czego nie może zabraknąć w pokoju studentki?

W życiu każdego rodzica nastaje czas, kiedy jeszcze do niedawna mała córka staje się dorosłą kobietą zaczynającą kolejny etap życia – studia. Wraz ze zmianą w metryczce, zmieniają się upodobania, zainteresowania, styl i wymagania. Aby stworzyć dorosłej córce optymalne warunki do nauki i odpoczynku, konieczne jest dokonanie zmian w aranżacji pokoju. Jakich? Sprawdź!

Duża szafa

Niezbędnym elementem w pokoju każdej kobiety jest pojemna szafa. W małych pomieszczeniach szczególnie dobrze sprawdzi się duży model z przesuwnymi panelami pokrytymi lustrami. Szklane tafle nie tylko znacznie ułatwią codzienne przygotowania do wielkich i małych wyjść, ale dodatkowo optycznie powiększą niewielką przestrzeń. Modną alternatywą dla klasycznych szaf są otwarte zabudowy w garderobianym stylu. Pamiętaj jednak, że w szafie pozbawionej drzwi, całe jej wnętrze jest wyeksponowane, co wymaga utrzymania idealnego ładu wśród ubrań, dodatków i innych rzeczy osobistych.

Przestrzeń do nauki

W pokoju żadnej pilnej studentki nie może zabraknąć wygodnego biurka! Aby miejsce pracy było nie tylko praktyczne, ale również harmonijnie wpisywało się w estetykę pokoju, wybierz lekki mebel w skandynawskim stylu. Ważne, aby blat biurka był na tyle szeroki, aby zmieścił się na nim komputer oraz pomoce naukowe.

Strefa relaksu

W sercu pokoju powinna znaleźć się wygodna kanapa, na której zmęczona powtarzaniem do kolokwium studentka będzie mogła zrelaksować się i odpocząć. W roli towarzysza samotnych chwil z książką lub spotkań z koleżankami doskonale sprawdzi się modna, pikowana sofa obita tapicerką w żywym kolorze. Warto wybrać praktyczny model z funkcją spania. Kanapy najlepszych producentów dorównują wygodą łóżkom z solidnymi materacami! Jeśli rozłożona kanapa nie spełni oczekiwań lokatorki, wystarczy rozłożyć na nierównej powierzchni kanapy materac nawierzchniowy, który zapewni najwyższy komfort snu.

Wygodny pokój dla dorosłej kobiety – zainspiruj się!

Krzykliwe kolory i młodzieżowe wzory raz na zawsze odchodzą w zapomnienie! Ich miejsce zajmują modne pastele, czerń i biel. Aranżując pokój dla dorosłej kobiety, warto czerpać inspiracje z internetu! Media społecznościowe i strony poświęcone aranżacji wnętrz to bogate źródło wiedzy o designie i obowiązujących trendach. W wielu popularnych sklepach meblowych znajdziesz niedrogie meble wykonane z lekkich płyt meblowych wysokiej jakości, dzięki którym niedużym kosztem stworzysz efektowną kompozycję.