Dom z drewna – sposób na oszczędność

Realizacja marzenia o spokojnym życiu z dala od miejskiego zgiełku nie musi już być okupiona wieloma problemami, ciągnącymi się latami pracami oraz kredytem na kilkadziesiąt lat… Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, kosztownych domów murowanych są budynki drewniane. Co warto o nich wiedzieć? W czym tkwi tajemnica ich sukcesu? Sprawdź!

Tanie domy drewniane inwestycją w przyszłość

Dlaczego inwestorzy rezygnują z tradycyjnych budynków mieszkalnych na rzecz domów drewnianych? Odpowiedź jest prosta: ze względów ekonomicznych. Wybierając dom z drewna, możemy zmniejszyć wysokość ponoszonych kosztów nawet o 40%. Co ważne, tanie domy drewniane nie odbiegają jakością od murowanych konkurentów. Wręcz przeciwnie – wznoszone przez ekspertów wyspecjalizowanych w budownictwie lekkim cechują się bardzo dobrymi parametrami. Odpowiednia izolacja termiczna zapewnia domownikom optymalny komfort cieplny niezależnie od pory roku oraz pozwala znacząco zredukować wysokość comiesięcznych opłat za energię.

Oszczędność czasu

Budowa tradycyjnego domu to ogromne przedsięwzięcie, które pochłania masę energii, pieniędzy oraz czasu. Technologia szkieletowa pozwala skrócić czas oczekiwania na wymarzone lokum do 3-4 miesięcy. Ze względu na brak tak zwanych „robót mokrych” prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku.

Zamiast wielu podwykonawców – jedna firma

Nie musisz szukać wielu podwykonawców, którzy będą zajmować się poszczególnymi etapami budowy. Na polskim rynku z powodzeniem działa wiele firm wyspecjalizowanych w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego. Cenione przedsiębiorstwa świadczą kompleksowe usługi – dostarczają projekt, adaptują go do potrzeb klienta, stawiają dom w stanie deweloperskim lub surowym, a nawet prowadzą własne tartaki.