Granulat styropianowy to wypełnienie puf i foteli najnowszej generacji

Granulat  styropianowy nazywany jest także granulatem meblarskim. To nowoczesne wypełnienie puf, worków sako, foteli młodzieżowych oraz relaksacyjnych. Jego główna zaleta jest niezwykła lekkość, dzięki czemu meble wypełnione granulatem nie są ciężkie i masywne. Nawet najmłodsi użytkownicy bez problemu Poradza sobie z ich przestawianiem.

 

Właściwości granulatu styropianowego

Granulat styropianowy jest nie tylko lekki, ale także bardzo sprężysty. Dzięki tym dwóm jego właściwościom pufy i worki sako wypełnione granulatem mogą być dowolnie kształtowane. To użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji chce siedzieć lub leżeć. Także fotele relaksacyjne mają dodatkowe walory dzięki wypełnieniu w postaci granulatu. Komfort i wygodę użytkowania takich siedzisk zawdzięczamy temu, że granulat znajdujący się w środku fotela dopasowuje się do ciała osoby siedzącej na nim. Równocześnie miliardy drobnych kuleczek przemieszczając się masują delikatnie ciało użytkownika.  Dzięki granulatowi styropianowemu nie odczuwamy dyskomfortu, jaki towarzyszy nam podczas siedzenia na tradycyjnych, twardych krzesłach i fotelach.

Zastosowanie granulatu styropianowego

Nowoczesne firmy produkujące pufy, worki sako i fotele młodzieżowe, używają granulatu styropianowego jako wypełnienia, ponieważ ma on właściwości izolacyjne i świetnie chroni użytkowników przed kontaktem z chłodnym podłożem. Kupując nowoczesne siedziska oraz wypełnienie do nich w postaci pakietów uzupełniających, należy zwróci uwagę, czy producent udziela gwarancji także na granulat, nie tylko na pokrowiec. Godną polecenia jest oferta sklepu internetowego pufy.pl, gdzie znajdziemy granulat styropianowy najwyższej jakości, opatrzony atestem Państwowego Zakładu Higieny. Należy wystrzegać się producentów mebli, którzy używają tzw. re-granulatu, pochodzącego z odpadów produkcyjnych.