Kupno nowego łóżka – jakie modele powinny zwrócić naszą uwagę?

Zastanawiając się nad kupnem nowego łóżka do mieszkania powinniśmy wziąć pod uwagę szereg istotnych aspektów. Niestety, często zdarza się, że klienci sklepów meblowych kupują meble pod wpływem chwili, nie zastanawiając się, czy dany mebel spełnia ich oczekiwania, czy będzie on pasował do wnętrza. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę?

Bez wątpienia najważniejszy jest materiał, z którego wykonano łóżko. Zasadniczo robi się je z dwóch materiałów: litego drewna oraz płyt meblowych. Materiały te różnią się od siebie ceną, wagą, odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. W przypadku płyt meblowych są one znacznie tańsze i lżejsze wagowo, jednak wiele osób woli dopłacić i mieć w domu meble z litego drewna.
Istotny jest również stelaż kupowanego przez nas łóżka. Kupujący często decydują się na stelaże półautomatyczne, podnoszone siłownikami. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą samodzielnie dźwigać większych ciężarów.

Jakie modele łóżek są obecnie najmodniejsze?

Zdecydowana większość kupujących interesuje się łóżkami drewnianymi z dodatkowymi komorami wewnątrz. Taka przestrzeń jest wykorzystywana do przechowywania pościeli, odzieży sezonowej i wielu innych. Zamiast klasycznych komór możliwe jest znalezienie modelu z wysuwanymi z ramy szufladami.
Czytaj więcej na visby.pl.