Piękne przedmioty z technorattanu

Poszukując pięknych i oryginalnych mebli oraz dodatków, które przekształcą ogród w miejsce cechujące się niespotykaną urodą, stylową prezentacją i wygodą – trafiamy na propozycje rzeczy z technorattanu. Czy warto zdecydować się na przedmioty technorattanowe? Czy dobrym pomysłem jest umieszczanie ich na naszych werandach, tarasach, balkonach?

Co to jest technorattan?

Zastanawiając się nad tym, czym jest technorattan, dochodzimy do połączenia nowoczesnego materiału (solidnego i wytrzymałego) z naturalnością rattanowych splotów, które naśladuje się, projektując i wykonując przedmioty do ogrodu. Zresztą nie tylko do ogrodu, bo technorattanowe meble czy dodatki (na przykład donice) z powodzeniem umieścić można także we wnętrzach.

Stylowe meble ogrodowe staną się prawdziwą dekoracją każdej przestrzeni, choć ich elementarnym przeznaczeniem jest meblowanie różnych miejsc w ogrodzie. Technorattan odsyła nas do swojego pierwowzoru, czyli do naturalnego surowca pozyskiwanego z azjatyckich palm rotangowych. Rattan syntetyczny zbudowany jest ze zwartych i nieprzepuszczalnych włókien polietylenowych. Można rzec, że stanowi syntezę tradycji i naturalności z nauką i nowoczesnością. Fantastyczne połączenie – wpływające zdecydowanie na jakość naszego ogrodowego życia.

Jakie meble i jakie dodatki robi się z technorattanu?

Technorattan to materiał naprawdę uniwersalny. Wykonuje się z niego wszelkie meble: krzesła, fotele, sofy, narożniki, huśtawki i hamaki, także stoły i stoliki, leżaki i leżanki. Bardzo popularne są także dodatki ogrodowe, jak doniczki czy skrzynie na różne drobiazgi. Nawet elementy baldachimu mogą być zrobione z technorattanu. Meble prezentują się romantycznie i zjawiskowo, a jednocześnie nowocześnie.