Pokaż mi swój ogród, a powiem Ci, kim jesteś

Współczesna architektura wyraźnie akcentuje rolę ogrodu w życiu człowieka. Ogrody i tarasy są nie tylko zwyczajnym otoczeniem domu, ale nieodłącznym ogniwem spójnej architektonicznej wizji. Jeśli dbasz o wnętrze swojego domu, pieczołowicie dobierasz dodatki, meble i kolorystykę, dlaczego z ogrodem miałoby być inaczej? Przydomowa przestrzeń to wizytówka, która wiele mówi o gospodarzach. Jak zaaranżować ją z głową i sprawić, żeby zachwycała estetyką i funkcjonalnością?

Spójnie i elegancko

Zanim zaczniesz snuć wizję ogrodu idealnego opartą na najświeższych trendach zastanów się, czy na pewno drewniany komplet krzeseł będzie komponował się z nowoczesnymi przeszkleniami lub odwrotnie – designerska sofa będzie współgrała z domkiem stylizowanym na urokliwą, górską chatkę. Producenci wyposażenia outdoorowego oferują szeroki wachlarz różnorodnych modeli, wśród których możesz znaleźć stylowe meble ogrodowe dopasowane do każdej stylistyki.

Nowoczesne przestrzenie

Budynki wzniesione według wyznaczników najświeższych trendów w budownictwie wymagają nietuzinkowej oprawy. Innowacyjny technorattan idealnie wpisuje się w estetykę nowoczesnych ogrodów i tarasów. Kanapa do ogrodu, leżaki albo fotele z technorattanu zachwycają formą, która mimo swojej oszczędności i prostoty stylowo dekoruje przestrzeń. Ponadto, meble z technorattanu są wyjątkowo trwałe i odporne, dzięki czemu nie musisz zaprzątać sobie głowy dodatkową impregnacją czy koniecznością stosowania zabezpieczeń.

Ponadczasowa klasyka

W tradycyjnych ogrodach główną rolę odgrywa żywa, nieskrępowana natura. Odpowiednie meble mogą podkreślić piękno bujnej zieleni. Fotele, sofy i stoliki z naturalnego rattanu będą współgrać z naturalistyczną konwencją, wprowadzając sielski klimat sprzyjający lenistwu na świeżym powietrzu.