Ponadczasowa klasyka we wnętrzu – drewno

Producenci mebli oferują produkty wykonane z nowoczesnych materiałów, które imitują naturalne drewno. Jednak nawet najnowocześniejsze metody produkcji i wyszukane wzornictwo nie są w stanie dorównać pierwowzorowi. Drewno to ponadczasowy materiał, którego pozycji w meblarskim świecie nie jest w stanie zachwiać żaden zamiennik. Za co tak bardzo pokochaliśmy drewno?

Powrót do natury

Naszą przestrzeń wypełnia coraz więcej syntetyków marnej jakości. Drewno jest pewnego rodzaju powrotem do tego, co czyste i pierwotne. Naturalny surowiec ociepla każde wnętrze, nadaje mu przytulnego charakteru. Każdy kawałek drewna jest absolutnie unikatowy, dzięki czemu każdy wyrób zachwyca swoją niepowtarzalną strukturą, barwą, usłojeniem.

Odporne i trwałe meble

Drewno jest synonimem najwyższej jakości w meblarstwie. Producenci proponują ciekawe modele wykonane z rodzimych gatunków, takich jak sosna, dąb, buk czy jesion oraz egzotycznych odmian (hebanu, mahoniu, drewna tekowego). Dzięki impregnacji i lakierowaniu, meble wykonane z litego drewna wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wysokie temperatury. Dzięki swoim walorom mogą być podstawą aranżacji każdego pomieszczenia, począwszy od wymagających łazienek i kuchni, poprzez nowoczesne sypialnie, na klasycznych salonach kończąc. Ewentualne zniszczenie powierzchni nie oznacza konieczności kupna nowych mebli. Drewno można przerabiać i poddawać renowacji, nadając mu nowy, świeży wygląd. Piękne meble Forte z pewnością pozwolą na cieszenie się luksusem we wnętrzu.

Wzornictwo

Drewno z mody nie wychodzi nigdy. Jego urok doceniają producenci wysokiej klasy wyposażenia domów, oferując nowoczesne kolekcje wykonane w stu procentach z naturalnych materiałów. Wystarczy spojrzeć na ofertę sklepu meblowego Gama (kolekcja dostępna tutaj: www.gama-sklep.com.pl) aby przekonać się, jak wiele do aranżacji mogą wnieść drewniane komody, stoły czy meblościanki!