Salon w stylu hi-tech idealny do przyjmowania gości. Jak go urządzić?

Aranżacja salonu jest bardzo ważna, wszak to pomieszczenie powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także zapewniać maksymalną wygodę. Nie można jeszcze zapomnieć o reprezentacyjnym charakterze. Zatem jeżeli szukacie ciekawych inspiracji, na salon w stylu hi-tech, to służymy naszymi radami. Już teraz uchylimy Wam rąbka tajemnicy, a mianowicie warto zdecydować się na modne meblościanki.

O stylu zdań kilka

Warto na samym początku zdradzić, co tak naprawdę kryje się „pod” stylem hi-tech. Otóż jest on ściśle związany z estetyką post modernizmu. Zatem wykorzystuje się tutaj nową technologię. Bardzo ważne jest także stosowanie odpowiednich materiałów takich jak szkło i beton. Warto jeszcze zwrócić uwagę na nutę ekspresji, którą ta stylistyka ma w sobie. A więc sumując ma być oryginalnie –  tak najłatwiej go określić.

Nie przytulny charakter, a design ma znaczenie

Podstawą stylu hi-tech jest na pewno design  i to w pełnej odsłonie czy też krasie. Po prostu ma być bardzo ciekawie pod względem estetyki. Zatem klasycznie pomalowanym ścianom czy nawet tapetom mówimy absolutne nie, z kolei wybieramy beton architektoniczny w postaci płyt, który kleimy na ściany. Możecie dodatkowo zdecydować się na bardzo interesujący kontrast, a mianowicie na jednej ścianie umieścicie płytki dające efekt 3d, choćby w formie fal. Efekt jest olśniewający. Czas znaleźć także właściwy materiał na podłogę. Polecamy Wam coś na wysoki połysk. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest stosunkowo czasochłonne mycie, jeżeli wybierzecie np. gres. Możecie także zdecydować się na panele, ale absolutnie nie klasyczne, lecz winylowe, które doskonale imitują każdy materiał. Choć najbardziej w tę stylistykę wpisuje się podłoga z żywicy epoksydowej. Nie tylko fantastycznie wygląda, ale także jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Czas także poświęcić klika zdań sufitowi, a zasadniczo sufitom. Otóż w salonie świetnie będą prezentować się sufity podwieszane, w różnych kształtach. Im bardziej oryginalny, tym oczywiście lepiej.

Meble – praktyczne i ultra ciekawe

Z kolei w przypadku mebli trzeba pamiętać o ich praktyczności, ale nadal muszą być bardzo interesujące pod względem estetycznym. Zatem najlepszym wyborem wydają się być modne meblościanki. Można wybrać te na wysoki połysk, ale także imitujące naturalne drewno wraz z ciekawym rysunkiem drewna. Warto zauważyć, że obecnie meblościanki wracają to łask, wszak zapewniają maksymalną wygodę i sporo miejsca do przechowywania. Ponadto również blaty można wykorzystać, umieszczając na nich ulubione ozdoby. Warto zdecydować się choćby na modele modułowe, dzięki którym bardzo łatwo, a jednocześnie szybko można zaaranżować każdą przestrzeń salonu, nawet jeżeli kubatura pozostawia wiele do życzenia. Nie zapomnijcie jeszcze o wygodnym narożniku, najlepiej w literę U, który jest naprawdę designerski. Do niego trzeba dobrać pasujący stolik. Można zdecydować się choć na ten składający się z trzech blatów, które są ruchome i okręcają się wokół własnej osi. Brzmi ciekawie, a prezentuje się jeszcze lepiej. Stolik także powinien być na wysoki połysk. Z kolei zamiast żyrandoli postawcie na plafony, które są bardzo nowoczesne, przy czym barwa światła powinna być zimna, gdyż tworzy się wtedy bardzo ciekawy klimat.

Szklane dodatki są niezbędne

Czas teraz przejść do dodatków. W tym przypadku najlepiej postawić na te wykonane ze szkła, które idealnie będą wpisywać się w tę estetykę. Można wybrać długie i linearne wazony, do których warto włożyć cotton balls. Niezbędne wydają się być także latarenki na wysoki połysk czy też szklane świeczniki.  Nie zapomnijcie jeszcze o lampach stołowych, przy czym one także powinny wyróżniać się designem, a więc ich forma powinna być wręcz abstrakcyjna.

Aranżacja w stylu hi-tech jest naprawdę bardzo ciekawa. Jednocześnie poza wyborem mebli i dodatków musicie pamiętać, aby znaleźć dobrego fachowca, który wykonana Wam podłogi z żywicy epoksydowej czy też podwieszane sufity. Oczywiście dobry fachowiec nie oznacza taniego fachowca, ale jeżeli zależy Wam na jakości, to lepiej zapłacić więcej i cieszyć się niepowtarzalnym efektem.