Zakładamy ogród miejski

Ogród w wielkim mieście, które pulsuje życiem tuż za murami. Nawet na małej przestrzeni możemy stworzyć coś pięknego. Może nie wielki ogród, ale przytulny ogródek, w którym wypijemy poranną kawę, a wieczorem złapiemy oddech przed snem. Oderwiemy się od męczącej rzeczywistości i spędzimy kilka chwil w rozkosznej samotności.

Odgradzamy się od świata

Jeśli nasz ogród otaczają wysokie mury, to możemy wykorzystać je jako tło dla pnących roślin, dla których dodatkowo warto skonstruować drewniane podpory. Stworzymy w ten sposób idealną kompozycję, której uroda ukaże się w pełni, kiedy rozkwitną na przykład pnące róże czy jaśminy. Nasze zacisze wypełni cudowny zapach.

Jako ogrodzenie możemy wykorzystać parkany oraz trejaże. Można je pomysłowo łączyć ze sobą, tworząc także podstawę dla wijących się pnączy. Trejaże stanowią przykład takiej nieoczywistej zasłony, która nie odgradza nas całkowicie. Warto więc posłużyć się nimi w miejscach, których nie chcemy tak ostatecznie odcinać od świata. Niech to, co znajduje się za trejażem, też komponuje niesamowitą całość.

Rośliny tworzące zasłony

Wykorzystajmy też potencjał flory. Niech rośliny same tworzą naturalne i piękne zasłony. Doskonale nadają się do tego rośliny osłonowe: bukszpan, cis, ligustr. Krzewy to świetny pomysł na ukrycie się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i zapewnienie sobie odrobiny intymności.

Umeblujmy nasze zacisze

Kiedy już nasze zacisze jest gotowe, umeblujmy je wygodnie, żeby czas tam spędzany był nad wyraz przyjemny. Przydadzą się nowoczesne meble ogrodowe, fotel wiszący, regulowane leżanki. Potrzebne będzie też odpowiednie zadaszenie, na przykład w postaci baldachimu. Także duży parasol ogrodowy skutecznie osłoni nas z góry podczas słońca czy deszczu.