Dom i Wnętrze GrzegorzKwiatkowski  

Fajny taras – modne meble i dodatki

Nie ma lepszego miejsca wypoczynkowego niż przydomowy taras. Jak stworzyć fajny taras, który stanie się ulubionym miejscem do relaksu dla wszystkich domowników? Zaprojektowanie takiej przestrzeni jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Fajny taras na wyciągnięcie ręki!

Fajny taras kojarzy się z miejscem przytulnym, dostosowanym do potrzeb. Jest to przestrzeń w której możemy spokojnie czytać gazety, popijać kawę, ale też zapraszać gości, podejmować rodzinę posiłkami. Wybór mebli i dodatków jest kluczowy! Jakie meble okażą się najlepsze?

Szukając idealnych mebli na przydomowy taras, przede wszystkim pomyślmy o tym, że muszą być one trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród najchętniej kupowanych mebli wymienia się komplety technorattanowe, które doskonale sprawdzają się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i prowansalskich czy angielskich. Cenione są także nowoczesne komplety modułowe, w których elementy kolekcji mogą być wykorzystywane razem lub osobno.

 

Jak zacienić przydomowy taras?

Jak jeszcze wyposażyć fajny taras przy domu? Z pewnością konieczne okaże się zacienienie tego miejsca, aby możliwe było wypoczywanie również w czasie upalnych dni. Najpopularniejszym rozwiązaniem są nowoczesne parasole ogrodowe, których szerokie czasze skutecznie chronią przed słońcem i żarem. Drugą opcją są pergole ogrodowe, które z powodzeniem mogą być stosowane także na tarasach. Pergole wznoszone są z elementów modułowych, ich dach wykonywany jest z ruchomych lameli. Tak zaprojektowany dach daje możliwość regulowania ilości światła, które wpada na taras. Aby urozmaicić fajny taras warto również pomyśleć o dekoracyjnych donicach z ulubionymi roślinami i kwiatami. Tak zaprojektowana przestrzeń z pewnością pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się latem.