Dom i Wnętrze root_1259  

Kinkiety ścienne – funkcjonalne oświetlenie zewnętrzne

Wiosenno-letnie wieczory skłaniają do jak najdłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Przebywanie na dworze do późnych godzin wymaga wyboru odpowiedniego oświetlenia. Na elewacjach budynków montuje się kinkiety – najlepiej w oszczędnej wersji LED.

Kinkiety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ważnym czynnikiem na pewno będzie odpowiednia ilość punktów świetlnych. Do wyboru są kinkiety , które mają jedno lub dwa źródła oświetlenia. Należy również zwrócić uwagę na to, gdzie takie lampy mają zostać zamontowane i jaka będzie ich funkcja. Kinkiety jednokierunkowe polecane są do miejsc, gdzie kładzie się duży nacisk na to, aby zwrócić uwagę na daną rzecz, np. na klomb z kwiatami. Dwukierunkowe kinkiety polecane są do stworzenia ciekawych efektów świetlnych, oświetlając również większą przestrzeń, np. ścieżkę prowadzącą do domu.

Kinkiety z czujnikiem ruchu – praktyczne oświetlenie ogrodowe

Polecane są ze względu na to, że działają tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne. Uruchamiają się one automatycznie, pod wpływem ruchu. Włączają się wtedy, kiedy ruch nie jest wyczuwalny. Tego typu oświetlenie to dobra propozycja dla osób, którzy szykują ekonomicznego i taniego rozwiązania do swojego ogrodu. Nie trzeba będzie do tego myśleć o specjalnym uruchamianiu tego typu lamp na ogrodzie. Same będą reagować na zbliżające się osoby.

Jakie żarówki do kinkietów zewnętrznych?

Skoro już mowa o oszczędnościach, to należy zaznaczyć o tym, aby w kinkietach zewnętrznych zamontować żarówki LED. Niezależnie od tego, czy mowa jest o lampach z czujnikiem ruchu, czy też bez. Wśród zalet tego typu rozwiązań można wymienić:

  • oszczędność – żarówki LED pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła,
  • długi czas pracy – szacuje się, że średnia żywotność jednej żarówki LED wynosi ok. 15 000 – 30 000 h, gdzie tradycyjne żarówki żyją zdecydowanie krócej,
  • jakość światła – diody LED są w stanie zapewnić wysoki wskaźnik oddawania barw, to także dobre ogniskowanie, czyli możliwość wyeliminowania problemu “odbłyśników”.
https://www.gama-sklep.com.pl/a/228-szafeczka-nocna https://www.gama-sklep.com.pl/a/43-jak-urzadzic-maly-salon https://www.gama-sklep.com.pl/a/339-meble-kuchenne-naroznikowe