Ciekawe GrzegorzKwiatkowski  

Kryptowaluty – informacje dla początkujących

Technologia blockchain, jak również później następujący blockchain development sprawiły, że świat inwestycji stanął otworem przed zdecydowanie szerszym gronem osób. Nawet przed przysłowiowym “szarym” Kowalskim, który do tej pory nie miał w ogóle głowy do tego, aby zajmować się tak poważnymi inwestycjami. 

Wirtualne aktywa

Blockchain development company (np. 10Clouds) doskonale zna się na takim temacie, jak wirtualne aktywa, czy też mówiąc w skrócie – na kryptowalutach. Na czymś, co dało nadzieję, że można zarobić dużo. Chociaż z tyłu głowy nadal należy mieć taką myśl, że jednak jest to świat, jaki obciążony jest w dużej mierze ryzykiem. Z drugiej strony – nie bez pardonu mówi się, że kto nie ryzykuje ten nie ma. W przypadku Bitcoinów i innych altcoinów, to powiedzenie nabiera zupełnie innego znaczenia.

Fenomen BTC

Każda blockchain development company, która jest w stanie zaoferować m.in. takie usługi, jak blockchain application development, wtrąciła swoje przysłowiowe “trzy grosze” do tego, że świat kryptowalut postrzegany jest w chwili obecnej jak wielki fenomen. Nie tylko, jeżeli mowa jest o Bitcoin (BTC), ale również o innych coinach. Chociaż fenomen wirtualnych aktywów najlepiej wyjaśnić na podstawie właśnie BTC. Tej waluty, która od samego początku dzierży palmę pierwszeństwa.

W 2009 roku cena za jednego BTC wyniosła zaledwie kilkanaście centów. Po to, żeby już w 2013 roku (tylko cztery lata upłynęły od początku), za jednego BTC zapłacić ponad 1000 dolarów. Rok 2017 sprawił, że cena za 1 BTC wzrosła do 20 000 dolarów. Listopad 2021 roku to aż 69 000 dolarów za jednego Bitcoina. Ktoś powie, że można się było tego spodziewać. Chociaż, czy w przypadku rynku kryptowalut można się czegoś spodziewać? Oczywiście, że nie. Na co dowodem są nagłe załamania, jakie miały już miejsce kilkukrotnie. 

Specyfika rynku

Blockchain software development sprawił, że obecnie ma się do czynienia z wszechstronnością. Aby móc poradzić sobie w świecie wirtualnych transakcji, należy zrozumieć specyfikę rynku. U podstaw leży cała filozofia BTC, który powstał po to, aby ułatwić zawieranie transakcji. Tych transakcji, jakie w swoim głównym założeniu, są w pełni anonimowe. Użytkownicy znają swoje loginy, ale kto się pod nimi kryje? Tego tak naprawdę nikt nie wie. Całkiem możliwe, że osoba, z jaką udało zawrzeć się ostatnia transakcję kupna-sprzedaży, mieszka w tym samym mieście lub też wręcz przeciwnie – znajduje się ona na drugim końcu świata.