Ciekawe GrzegorzKwiatkowski  

Które wycieczki fakultatywne w Turcji są najlepsze?

Turcja wycieczki fakultatywne oferuje na każdym kroku. Dobór najlepszych z nich jest decyzją obiektywną, popartą własnymi upodobaniami i oczekiwaniami. Kraj ten jest bez wątpienia miejscem, które potrafi oczarować wszystkich, zarówno miłośników przyrody i pięknych krajobrazów, jak i chcących odpocząć i zażyć odrobiny relaksu na plaży turystów, po szukających wrażeń podróżników pragnących poznać historię i kulturę tego miejsca. Które więc punkty wydają się być obowiązkowymi na turystycznej mapie Turcji?

Efez i jego świątynie

Ta wycieczka to swoisty spacer śladami starożytności. Zresztą Turcja wycieczki do Efezu ma różnorodne. Podczas niej turyści mają szansę odkryć fascynujące ruiny starożytnego miasta Efez, które zachowały się w znakomitym stanie. Ta destynacja wydaje się być szczególnie interesująca ze względu na fakt, iż jest to jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Turcji. Poza tym, będąc już na miejscu warto odwiedzić chrześcijańskie sanktuarium nazywane Domem Matki Boskiej, a także Świątynie Artemidy, uznawaną niegdyś  za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata.

Płaskowyż Kapadocji i balonowy lot

Miłośnicy natury i kameralnej atmosfery bez wątpienia powinni poznać uroki Kapadocji. Ten urokliwy region Turcji pełen jest spektakularnych formacji skalnych i spiętrzonych wzniesień. Kapadocja szczególnie zachwyca z lotu ptaka, dając tym samym niezapomniane doświadczenia. Dlatego też warto wybrać się na podniebną wycieczkę balonem nad Kapadocją, podczas którego można podziwiać widoki z nieba relaksując się w ciszy przerywanej jedynie dźwiękami natury.

Pamukkale i Hierapolis

Ta wycieczka zadowoli zarówno pasjonatów historii, jak i również miłośników przyrody. Pamukkale pozwolą turystom zanurzyć się w rajskich błękitnych wodach leczniczych źródeł termalnych, a także ukażą im piękno wiekowych, wapiennych tarasów pokrytych białym osadem. Dostając się na szczyt warto również poznać odrobinę historii tego wspaniałego miejsca, kontynuując swoją wycieczkę przez starożytne miasto Hierapolis, pełne bogatych pozostałości historycznych.

Rejs po rzece Dalyan

Na tej malowniczej wycieczce turyści mogą popłynąć łodzią po urokliwej rzece Dalyan, ciesząc się oszałamiającymi widokami natury. Niezwykle ekscytującym doświadczeniem będzie spotkanie z żółwiami morskimi na plaży Iztuzu, gdzie można obserwować je w ich naturalnym środowisku.

Jaskinie Marmarlis

W ramach tej wyjątkowej wycieczki zobaczyć można fascynujące podziemne jaskinie Marmarlis, ukryte w górach Taurus. Podziwianie stalaktytów i stalagmitów, tworzących piękne formacje skalne, sprawia, że można się poczuć niczym prawdziwy odkrywca tajemniczego podziemia.

Wycieczki fakultatywne w Turcji wybiera coraz więcej turystów. Nie tylko ze względu na możliwość poznawania zabytków, ale i odkrywania ukrytych skarbów czy unikalnych doświadczeń, które wzbogacają podróżnicze doświadczenie. Potencjał różnorodności kulturowej, historycznej i przyrodniczej sprawiają, że jest to cudowne miejsce dla każdego.