Zdrowie i Uroda GrzegorzKwiatkowski  

Mezoterapia igłowa sposobem na odświeżenie twarzy

Czujesz, że Twoja skóra wymaga intensywnego odświeżenia? Zabieg mezoterapii igłowej może pomóc w przywróceniu jej zdrowej kondycji. Dzięki bezpośredniej aplikacji wybranych składników odżywczych i nawilżających do głębokich warstw skóry, twarz szybko odzyskuje witalny i młodzieńczy wygląd. Dowiedz się więcej na temat działania mezoterapii igłowej.

Czym jest mezoterapia igłowa i jakie jest jej zastosowanie?

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Jest to zabieg iniekcyjny, którego działanie opiera się na dostarczeniu skórze odpowiednio dobranych składników odżywczych. Można ją wykonywać niemal na każdym obszarze ciała, choć najpopularniejsza jest mezoterapia igłowa twarzy. Często stanowi terapię wspomagającą regenerację po innych, bardziej inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej, np. po laserowym odmładzaniu skóry.

Mezoterapia igłowa wykonywana jest przede wszystkim w celu poprawienia kondycji skóry. W zależności od tego, jakie składniki aktywne zostaną użyte, zabieg może zadziałać m.in.: przeciwzmarszczkowo, przeciwstarzeniowo, nawilżająco, regenerująco, rozjaśniająco, odświeżająco. Podczas zabiegu substancje podawane są w skoncentrowanej postaci, dzięki czemu mogą w pełni wykazać swoje działanie. Systematyczne poddawanie się mezoterapii igłowej przyczynia się do długotrwałej poprawy kondycji skóry.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej na twarz?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu w warstwę mezodermalną skóry wybranych substancji leczniczych w postaci specjalnych ampułek. Skład preparatu dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeb skóry. Jeśli celem zabiegu jest efekt odmłodzenia, używane są najczęściej ampułki, których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Ma on właściwości silnie nawilżające i ujędrniające. Wypełnia zmarszczki i przyczynia się do ich spłycenia. Korzystne działanie odmładzające wykazuje też kolagen czy hydroksyapatyt wapnia – wyjaśniają eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin Radom.

Zarówno zastosowane preparaty, jak i sama iniekcja, wpływają na pobudzenie produkcji kolagenu w skórze, czyli rozpoczęcie procesów regeneracyjnych, które prowadzą do naturalnego odmłodzenia twarzy. Poprawa kondycji skóry następuje stopniowo w ciągu kilku tygodni po zabiegu. Dla uzyskania optymalnych efektów trzeba zabieg mezoterapii igłowej powtarzać regularnie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, wykonaj mezoterapię profesjonalnie

Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, dlatego powinien być wykonywany przez osobę z wykształceniem medycznym. W klinikach medycyny estetycznej procedura wykonywana jest przez lekarza. Poprzedza ją konsultacja z Pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Mimo że mezoterapia igłowa jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, nie jest przeznaczona dla każdego. To ważne, żeby przed zabiegiem dowiedzieć się, czy nam on nie zaszkodzi. Podczas konsultacji lekarz musi też dobrać odpowiedni preparat oraz jego dawkę tak, aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny. Podstawą bezpieczeństwa zabiegów medycyny estetycznej jest wykonywanie ich w klinikach, które się w tym specjalizują. Jeśli szukasz takiego miejsca, odwiedź stronę internetową Find Beauty Expert, aby uzyskać więcej informacji.