Zdrowie i Uroda GrzegorzKwiatkowski  

O czym pamiętać jadąc na narty ?

Jeśli chodzi o narty Kraków ma kilka miejsc, położonych w pobliżu, które idealnie nadają się na krótkie, weekendowe lub jednodniowe wypady. Krótki wyjazd może być bardziej udany, pod warunkiem że pamiętać będzie się o dobrym sprzęcie narciarskim, który oferują liczne sklepy w tym mieście.

Zalety jednodniowych wyjazdów na narty

Jednodniowe wyjazdy na narty Kraków ma bardzo dobrze zorganizowane, więc bez problemu będzie się można dostać do miejscowości, w których działają stacje narciarskie. Jest to doskonałą okazja, aby odświeżyć swoje umiejętności, podszkolić się w jeździe na nartach lub na snowboardzie. Jest to także możliwość pooddychania świeżym powietrzem, bez smogu. Sklepy ze sprzętem narciarskim oferują swoim klientom narty nowe i używane, znanych światowych marek. Sprzedawcy to fachowcy, idealnie dobiorą narty. Testują także jako pierwsi sprzęt, który oferowany jest potem klientom. Obok sklepów działają prężnie wypożyczalnie sprzętu, gdzie wypożyczyć można wszystko, od kasku aż po kijki.

Gdzie najlepiej udać się na narty?

Dla początkujących narciarzy idealna będzie stacja narciarska w Spytkowicach, gdzie działają dwa łatwe stoki, niezbyt strome, które będą idealne, aby ćwiczyć swoje umiejętności. Jest tu także wygodny wyciąg krzesełkowy. Narciarze nieco doświadczeni powinni udać się do Kasiny Wielkiej. Trasa ta ma 1300 metrów i ma dość zróżnicowane nachylenie. Znajduje się tu sprawny, przepustowy wyciąg krzesełkowy.Zwolennicy tradycyjnych wyciągów krzesełkowych powinni udać się do Ostoi Koninki i jej kolei Tobół. Jednoosobowy wyciąg krzesełkowy pozwala na jazdę bardzo ciekawą trasą, w pobliżu Krakowa. Trasa ta jest przeznaczona jednak dla narciarzy bardziej doświadczonych, ponieważ miejscami jest bardziej wymagająca.Idealnymi miejscami na dłuższe wyjazdy będą Bukowina Tatrzańska, Szczawnica, Kluszkowce i wiele innych.

Skąd wzięły się narty?

Pierwsze narty powstały w Skandynawii, jako udogodnienie codziennego życia. Dzięki nim przemieszczanie stało się łatwiejsze, a człowiek nie grzązł w zaspach. W wieku XIX narty przestały stanowić jedynie środek lokomocji, a stały się dyscypliną sportu. Pierwsze zawody narciarskie miały miejsce w Norwegii. prawdziwy rozwój tej dyscypliny sportu datuje na początek XX wieku. Wówczas to powstały pierwsze szkoły narciarskie, nastąpił także podział na narciarstwo klasyczne i zjazdowe. Obecnie coraz więcej ludzi interesuje się tym sportem i coraz mniejsze dzieci stawiają swoje pierwsze kroki na nartach, na „oślej łączce”.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/111-szafki-umywalkowe https://www.gama-sklep.com.pl/a/416-uklad-mebli-w-malej-kuchni https://www.gama-sklep.com.pl/a/228-szafeczka-nocna