Dom i Wnętrze root_1259  

Okna w okleinie drewnopodobnej – warto?

W ostatnich latach okna drewniane wróciły do łask. Wąskie, eleganckie profile o naturalnej strukturze pięknie współgrają ze starannie zaaranżowanymi wnętrzami, wnoszą do pomieszczeń ciepło i klasę. Niestety, drewniane okna mają sporo wad. Złotym środkiem między funkcjonalnością a estetyką są okna w okleinie drewnopodobnej. Czy warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie? Sprawdź!

Okna drewniane – dlaczego mogą Ci przysporzyć problemów?

Ramy drewniane cenione są przede wszystkim za efekt wizualny, jaki wnoszą do aranżacji. Drewno jest uniwersalnym materiałem dodającym wnętrzom klasy i ciepła. Pięknie komponuje się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi kompozycjami. Ponadto, okna z drewnianymi ramami cenione są za swoje parametry. Nowoczesne modele wyróżniają się niskim współczynnikiem Uw (czyli przenikalności cieplnej), dobrze tłumią dźwięki i nie niszczeją pod wpływem wysokiej temperatury. Z drugiej strony, kondycji drewna nie sprzyja wysoka wilgotność. Drewniane profile mogą służyć w nienagannym stanie nawet 80-100 lat. Jednak, żeby tak się stało, trzeba poświęcić im sporo uwagi – regularnie je impregnować i zabezpieczać.

Stylowe i praktyczne: okna w okleinie drewnopodobnej

Okna w okleinie drewnopodobnej są odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku. Produkowane są najczęściej z PCV – lekkiego tworzywa sztucznego o nieprzeciętnej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Ich wewnętrza strona pokryta jest wysokiej jakości powłoką, której struktura do złudzenia przypomina naturalne drewno. Po zewnętrznej stronie często montowana jest nakładka z aluminium. Tego typu okna nie wymagają szczególnej pielęgnacji i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Ponadto, są znacznie tańsze niż wersje wykonane w całości z drewna.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/380-szafki-kuchenne-polysk-czy-mat https://godrejmeridien-gurgaon.com/wytrzymale-meble-ogrodowe-jakie-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/177-modna-kuchnia-2021