Ciekawe GrzegorzKwiatkowski  

Sklep jeździecki: wybieramy najlepszy kask

Jazda konna przynosi ciału i umysłowi szereg korzyści – wzmacnia mięśnie, sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki, stymuluje pracę narządów wewnętrznych, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, relaksuje… Z drugiej strony, opanowanie silnego zwierzęcia, które w każdej chwili może się spłoszyć i wykonać gwałtowny ruch, jest nie lada wyzwaniem. Z tego względu każda osoba dosiadająca konia musi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych środków ostrożności jest założenie kasku. Z myślą o osobach szukających wysokiej klasy nakrycia głowy odwiedzamy sklep jeździecki w poszukiwaniu idealnego kasku.

 

Jakie kaski oferuje dobry sklep jeździecki?

Kaski jeździeckie dostępne są w trzech rozmiarach. Każdy z nich wyposażony jest w pokrętła regulacyjne umożliwiające idealne dopasowanie nakrycia głowy do budowy anatomicznej. Skorupa nowoczesnych modeli najczęściej wykonana jest z lekkiego, a jednocześnie solidnego poliwęglanu. Gąbczasty wkład doskonale amortyzuje wstrząsy i wchłania pot. Po intensywnym treningu możesz wygodnie wyjąć gąbkę i wyprać ją w pralce. Ważną częścią kasku są wywietrzniki zapewniające optymalną cyrkulację powietrza.

Dobre sklepy sportowe, takie jak sklep jeździecki Equishop, oferują szeroki wybór kasków renomowanych producentów dbających o to, aby ich produkty spełniały rygorystyczne normy. Potwierdzeniem jakości kasku są specjalne atesty.

 

Używany kask? Niekoniecznie

Większość szkół jeździeckich daje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. Czy warto skorzystać z tej możliwości i zrezygnować z kupna własnego kasku na rzecz używanego modelu? W tym wypadku eksperci zalecają ostrożność. Kask dobrze spełnia swoje zadanie tylko wtedy, kiedy jego konstrukcja jest nienaruszona. Nawet nieznaczne, niewidoczne na piet wszy rzut oka pęknięcie czy wgłębienie obniżają skuteczność ochrony. Kupno własnego kasku jest więc inwestycją w swoje bezpieczeństwo.

 

 

https://www.gama-sklep.com.pl/a/344-klasyczna-kuchnia-w-nowoczesnym-wydaniu https://www.zyciepw.pl/przygotowanie-auta-do-zimy-o-czym-pamietac https://www.gama-sklep.com.pl/a/266-stolik-nocny-podwieszany